Medya

Elon Musk ve Cyberpunk 2077 arasındaki ilişki nedir?

Dün Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan “Ne var ne yok” programında FRS, mühendis, endüstriyel tasarımcı, teknoloji girişimci olan Elon Musk eleştiri yağmuruna tutuldu.

Önümüzdeki günlerde yayınlanacak olan video oyunu Cyberpunk 2077 ile Elon Musk’un arasında bir ilişki olduğu iddia edildi.

İşte o anlar;

Cyberpunk 2077 nedir?

Cyberpunk 2077, geliştiriciliğini ve yayımcılığını CD Projekt Red’in yaptığı rol yapma türündeki video oyunudur. Microsoft Windows, PlayStation 4, Stadia ve Xbox One için piyasaya sürülmesi planlanmaktadır. Cyberpunk serisinden uyarlanan oyun, altı farklı bölgeye sahip distopik açık dünya olan Night City’de geçmektedir. Oyuncular, birinci şahıs bakış açısıyla oynayacakları oyunda bilgisayar korsanı, mekanik beceri, menzilli silah kullanımı ve yakın dövüş gibi seçeneklere sahip paralı asker V karakterini canlandıracak. Oyunu hem birilerini öldürerek hem de kimseyi öldürmeden bitirmek mümkün olacak.

Cyberpunk 2077, stüdyonun önceki oyunu The Witcher 3: Wild Hunt’ın çalışan sayısından daha fazla, yaklaşık 500 kişiyle ve REDengine 4 kullanılarak geliştirilmiştir. Oyun için Polonya’nın Wrocław kentinde yeni bir bölüm açıldı ve geliştirme aşamasına yardımcı olması için Digital Scapes, Nvidia ve QLOC ile ortaklık kuruldu. Cyberpunk’ın yaratıcısı Mike Pondsmith danışman olarak görev almaktadır. Ayrıca aktör Keanu Reeves’in oyunda bir rolü vardır.

Çıkış

İlk çıkış tarihi 16 Nisan 2020 olarak açıklanıp ardından 17 Eylül 2020’ye ertelenen oyunun, bir ertelemenin daha ardından 19 Kasım 2020’de çıkacağı açıklandı ama oyun “Gold” statüsüne ulaşmasına rağmen bu kez 10 Aralık 2020’ye ertelendi. Microsoft Windows, PlayStation 4, Stadia ve Xbox One için piyasaya sürülmesi planlanmaktadır.

Sistem gereksinimleri

Oyunun çıkışından önce hakkında bilgi verilen video serisi Night City Wire’ın üçüncü bölümünde gelen resmi açıklamada Cyberpunk 2077’nin sistem gereksinimleri açıklanmıştır.

Categories: Medya

Tagged as: ,

Bir Cevap Yazın